pátek 20. prosince 2013

Příprava na Vánoce!

Příprava ne Vánoce!

Ahojte, nemůžu tomu uvěřit! Už jenom čtyři dny do Vánoc (vlastně tři a pár hodin)!

Škola
Dneska jsme šli poslední den "ve škole" do kina na Cyrila a Metoděje -.-.. No bylo to teda poučné, jenže žádný záblesk komedie, ani pokus o vtip! To mě na tom hodně vadilo. Bylo to takové..suché bez humoru no. Prostě pokud nejste fanoušky historických filmů, máte smůlu, tohle nebylo o ničem jiném..:/ (Takže teda nic moc)

Dárky
Jinak jsme si ve třídě rozdávali dárkečky. Je asi nejlepší to udělat tak, jako já a to, že jdete s kamarádkou nebo kamarádem ven a to co se mu/jí líbí mu prostě koupíte stejně tak jako on/ona vám;)
Překvapení sice není, ale nemusíte se bát nespokojenosti jak na vaší tak na kamarádově straně:D. Ale je fakt, že Vánoce jsou o překvapení:). Tak nevím co je lepší..rozhodněte sami:)

Mamce a jejímu příteli dárky koupené mám, ale snažím se to co-nejvíce nacpat do šuplíku aby nikdo nic nepoznal:D. Snad si toho nikdo nevšiml!
Další problém bude s balením o-ou.


Cukroví
Cukroví mám už z 80% hotové, ale jelikož to tento rok dost brutálně odnesly rohlíčky, budu muset je dělat znova.. :D (místo tvaru malého hubeného rohlíčku z nich vznikly velké tlusté rozteklé placky:'D). A to teda opravdu nechi vidět na vánočně prostřeném stole!

Moje neoblíbenější cukroví jsou asi čokoládové dortíky plněné smetanovým krémem:P mňam.. Není to moc známý recept, ale pokud máte možnost určitě ochutnejte!

Kapr
Kapříka máme každý rok plavoucího ve vaně, no vlastně kromě minulého roku. Minulý rok se kapřík ve vodě snad utopil nebo co?!:D Domnívám se že to bylo k vůli zvýšené teplotě v koupelně. Prostě jednou jsme přišli domů a kapr plaval břichem nahoru.. :D Já vím, je to smutné, ale vtipné na tom bylo to, že jsme pak ten den musely koupit dalšího. A né že jsme ho nechali zabít už tam, my ho zase nechali v té vaně smrti plavat až do popravy!

Ale už se těším až ho pak sním:D
Budu doufat ať tento rok kapr vydrží a bramborový salát ať se jako vždy mamce povede.

Stromek
Dvou-metrový vánoční stromek stojí na balkóně již dva týdny a už jen čeká na otevření balkonových dveří a přenesení do obýváku!
Těším se na zdobení. Vždy stromek zdobíme brzy ráno na štědrý den. To bude zase hádka jestli dáme na špičku stromku slaměnou hvězdu nebo plastovou špičku.. Já nevím no, mě je to celkem jedno:D


Výzdoba
Tento rok, jsem se do výzdoby svého pokoje opravdu opřela z plna svalstva!
Na skříních vyvěšené třpytivé červené řetězy, na oknech hvězdičky, na poličkách vánoční sošky, svíčky a plyšáci z Vídně v červených kabátcích.
Už mi z toho taky hrabe, mám pocit, že to už přeháním. Je to přeplácané, ale VÁNOČNÍ!

Další zvyky
Moc zvyků teda ve zvyku dělat nemáme:D
Tento rok bych, ale chtěla vyzkoušet tavení olova, to by mě teda zajímalo co mi z toho vznikne, ale jinak krájení jablka se vyhýbám velkým obloukem. Víte přece co se říká, když jablko nerozkrojíte s hvězdičkou uvnitř..:(

Oblečení
K vánočnímu stromku se chodívá vždy oblékáno slušně. Tedy slavnostně.
Už z těch Vánoc doopravdy šílím, ale já prostě musela! Koupila jsem si červený vánoční svetr se sobama a se sněhovými vločkami, k tomu mám po-vločkované teplé papuče, červené návleky a Santa-čepici:D

Ale tak uvidím no, aby se mě ten Ježíšek nakonec nelekl a neuletěl pryč!


  • Jaké máte v rodině zvyky?
  • Co se vám představí, když se řeknou VÁNOCE?
  • Jaký je váš nejoblíbenější druh cukroví?
  • Jak se připravujete na úterý?
Krásné svátky přeje Miranda:*